Krušnohorské poselství očima pořadatele

Mrazivé sobotní ráno 13.1.2024 přivítalo na startu turistického pochodu Krušnohorské poselství celkem 176 nadšených turistů, kteří se už po 21. vydali na tři různé trasy v okolí Jirkova. Ti nejdychtivější vyráželi ještě za tmy už v 7.30 a poslední dorazili v 15.45 h. To už se pomalu začalo šeřit. Nejkratší a také nejpočetněji zastoupená trasa měřila 11 km a provedla 102 pochodníků spolu s jedním psem obcemi Březenec, Hrádečná, přes vrch Strážiště zpět do klubovny oddílu TOM 1918 Stopaři, kde byl start i cíl akce.
Trasa 20 km byla prodloužena až do obce Květnov a Blatno. Tam se vydalo 62 turistů. Zdatných 12 turistů si při trase 30 km vyšláplo na vršky pod Jedlák, Lesnou a z kopců se vrátili zpět na základnu. Terén byl mnohem schůdnější než při Vánočním pochodu na Štědrý den, kdy se šlo rozbředlým sněhem a ledovou vodou. Na hřebenech je uvítalo sluníčko, ale také mráz -6°C a nádherná námraza na stromech. V klubovně v cíli všechny přivítalo teplíčko a občerstvení, které připravily pořadatelky z Klubu Krušnohorců. Výborné koláčky paní Maří Marešové, sladkosti paní Evy Procházkové a ovocné řezy paní Marcely Raisrové spolu s tradičním chlebem a čerstvě vyškvařeným sádlem, škvarky a cibulí mizely z talířů rychlostí blesku. Paní Marešová vše umocnila s láskou vařeným čajem a kávičkou podle přání zájemců z řad turistů. Tradičně k nám přijeli turisté z oblasti Karlových Varů, Sokolovska a Bukovan, Teplic, Duchcova, Plzeňska a také místních turistů. Nesmíme zapomenout na naše nejmladší - 12 dětí z našeho oddílu TOM 1918 Stopaři, kteří se se svým vedoucím Jiřím Černerem podpořili náš turistický pochod. Jen díky tomuto oddílu jsme měli perfektní zázemí v podobě vybavené klubovny. Spokojené tváře účastníků akce, byly odměnou všem pořadatelům za dobře připravenou akci. Všichni si popřáli do nového roku a s přáním, že se zde opět v příštím roce setkají, odjížděli do svých domovů. Vše by ovšem nemohlo být uskutečněno bez vydatné podpory vedení města Jirkova, oddílu TOM 1918 Stopaři a oddílu KČT Chomutov.

Marcela Raisrová

Fotky z našich výletů